Kvėpvimas, 2011.

Kvėpavimas – nenutrūkstantis biologinis procesas, kurio metu kvėpavimo organai ir kvėpavimo takai dalyvauja deguonies įsisavinime ir anglies dioksido pašalinime (iš vikipedijos)

Vienoje patalpoje, dviejose vaizdo projekcijose, rodomas vienas žmogus arba keletas. Jie atlieka patį paprasčiausią veiksmą, kurį paprastai atliekame nesąmoninkai – jie kvėpuoja. Kvėpavimo sukeliamas garsas primena vėjo judėjimą. Kvėpavimas yra kalba, kalba yra kvėpavimas.

Šiame projekte dėmesys kreipiamas tik į kvėpavimą ir jo kokybę. Įkvėpimas trunka tiek pat ilgai, kiek ir iškvėpimas. Jie lėtai, monotoniškai ir ritmingai seka vienas paskui kitą. 

Šis projektas skirtas anoniminiams išsisakymams, kokie ir kur jie bebūtų – anoniminėse grupėse arba pavieniai išsisakymai telefonu ar internete. Žmonės, sutikę dalyvauti  projekte, iš pradžių buvo mokomi ujjayi kvėpavimo technikos. Ujjayi (skt. „pergalingas kvėpavimas“) kvėpavimo technika yra žinoma kaip padedanti nusiraminti, balansuojanti bei suteikianti energijos, o tuo pačiu sukelianti gana stiprų, žemą garsą. Kvėpuojantysis klausosi savo kvėpavimo bei fiziškai jaučia jo judėjimą. Iškvėpimo simbolika – to, ko nebepakeičiama išlaisvinimas, įkyrių minčių sustabdymas. Įkvėpimas – sveikos ir naujos energijos įsileidimas.

Projektas vyko Kaune. Video instaliacijos sukurtos buvusioje „Birštono šaltinėlio“ sanatorijoje prie Nemuno, Birštone ir buvusiame kalėjime, JVA Kaßberg, Chemnitz mieste, rytų Vokietijoje.